مزیت های استفاده از واترجت

مزیت های استفاده از واترجت

خدمات برش با آب

هرگونه عملیات برشی بر روی قطعات اثرات شیمیایی بر روی قطعه کار ایجاد می کنند بعنوان مثال روش برش با حرارت بر روی قطعه کار اثرات شیمیایی یا الکتریکی در اثر ایجاد گرادیان حرارتی بوجود می آورد . برش واترجت زیرمجموعه روش های مکانیکی میباشد . برش با واترجت به دلیل ماهیت برش سرد بر روی قطعه کار اثرات ذکر شده در روش های بالا را ایجاد نمیکند و به عنوان برش با کیفیت بسیار بالا محسوب می شود . در ادامه ویژگی های این نوع برش را بیشتر شرح میدهیم.

مزیت های استفاده از واترجت :
۱- توانایی انجام برش روی هر نوع ماده اولیه ( بدون محدودیت )‌ ازجمله:
آلومینیوم – آهن – استیل – انواع فولاد – فلزات رنگین – ( برنج و مس ) تیتانیوم – سنگ سرامیک – کاشی – شیشه – چوب (MDF و HDF ) پی وی سی – لاستیک – انواع پلکسی گلاس – اکریلیک – پلی کربنات – پلی اتیان – پلی آمید – بارکت
۲- قدرت برش مواد اولیه : این دستگاه قدرت برش مواد اولیه را با ضخامت های مختلف دارد . دستگاه توانایی برش مواد سخت همچون سنگ و فولاد تا ضخامت حداکثر ۲۰۰ میلیمتر را دارد. بدیهی است که همواره دستگاه های جدیدتر با توانایی بیشتر تولید میشود . بنابرین قدرت برش در دستگاه های واترجت جدید رو به فزونی است.
۳- دقت بالای برش :‌ دستگاه های واترجت RADOX با دقت mm 0.1 قابلیت برش قطعات با دقت بالا را دارد. برای برش طرح های در فاصله های نزدیک و ساخت قطعات دقیق این ابزار استفاده میشود.
۴- سرعت بالای برش : با توجه به قدرت بالای این دستگاه سرعت برش آن بیشتر از ابزارهای معمول است.
۵- کیفیت بالای لبه ها : این ابزار برش نیروی جانبی کم و نسبتا یکنواختی به قطعات وارد میکند بنابرین در قطعات برش خورده با این دستگاه واترجت ( پلیسه)‌ با کاهش سرعت به کمترین میزان ممکن میرساند . از این رو مرحله ماشین کاری بعدی با پرداخت قطعه حذف میشود. بدیهی است که این مزیت باعث صرفه جویی در زمان و هزینه میشود.
۶- ماهیت سرد برش : یکی از برترین قابلیت های برش واترجت عدم ایجاد حرارت و به عبارتی سرد بودن برش است که مزیت های زیر را در بر دارد :
الف : عدم ایجاد تنش حرارتی : دسته ای از مواد همچون فولاد و چدن و … در اثر حرارت دچار آسیب های ناشی از تنش حرارتی می شوند و برخی از خواص خود را از دست می دهند.
ب – عدم ایجاد دودهای خطرناک و سمی
۷- کم بودن GAP برش :‌ حداقل گپ برش در این دستگاه حدود 0٫7 میلیمتر است . کم بودن GAP برش امکان اجرای طرح های پیچیده را فراهم میکند و دورریز ماده را کاهش می دهد.
۸- توانایی برش طرح های منحنی پیچیده :‌کم بودن حداقل (GAP) کم بودن نیروی وارده بر قطعه و همچنین ویژگی آزاد بودن حرکات نازل امکان برش طرح های منحنی را روی هر ماده از جمله سنگ . شیشه . سرامیک و ..
۹- حذف مراحل پیچیده ساخت :‌ برخی قطعات که تا کنون با روش های چون ریخته گری ساخته میشود چنانچه با برش واترجت تولید شوند نیازی به ساخت قالب ها و مدل های پیچیده ندارند.
۱۰-کاهش هزینه همراه با افزایش سرعت و بالارفتن کیفیت.
۱۱ – محافظت از محیط زیست : فرایند برش واترجت برخلاف روش های دیگر تراشه . خرده . گرد و غبار و گازهای سمی خطرناک تولید نمیکند.
۱۲ – استفاده از دستگاه واترجت CNC پنج محوره جهت تولید قطعات پخ دار و سطوح منحنی شکل

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پروژه ها


پروژه اقدسیه
پروژه برند سنتر
سایر پروژه ها
پروژه پیروزی
پروژه جنت آباد
پروژه قزاستان

اطلاعات تماس


ساعات کاری


شنبه
8:00 تا 20:00
یک شنبه
8:00 تا 20:00
دو شنبه
8:00 تا 20:00
سه شنبه
8:00 تا 20:00
چهار شنبه
8:00 تا 20:00
پنج شنبه
8:00 تا 16:00
جمعه
تعطیل