آشنایی با سنگهای مورد استفاده در واترجت

آشنایی با سنگهای مورد استفاده در واترجت

سنگ دهبید :

دهبید شهری در شمال استان فارس درفاصله 175 کیلومتری شهر شیراز قرار دارد بعلاوه دهبید جزو معروف ترین سنگ های ساختمانی ایران به حساب میاید
انواع سنگ ها :
از محاسن ظاهری سنگ دهبید رنگ کرم و  ساب پذیری و شفافیت بالای این محصول است . این سنگ یکی از مقاومترین سنگ های ساختمانی دنیا به حساب میاید و رنگ بسیار زیبای ان قابل مقایسه با هیچ سنگی نیست.
دهبيد در پنج رنگ روشن ، كرم ، كرم مايل به تيره و تيره مايل به كرم و تيره استحصال مي شوند و هر كدام از اين رنگها نيز خود داراي طرحهاي مختلفي هستند.
از خصوصيات برجسته سنگ دهبيد
1- استحكام بالا
2- مقاومت سايشي بالا
3- رنگ منحصر به فرد
4- جذب آب پايين به دليل فشردگي و چگالي بيشتر
5- قابليت ساب پذيري بالا به دليل تراكم مولكولي بالا در سنگ دهبید
6- شفافيت بي نظير

سنگ دهبید در سه کلاس دهبید شایان , دهبید زارعی و دهبید انگورک در بازار به مشتری ها عرضه میگردد .

سنگ لته :

سنگ لته از معادن ترکیه استخراج شده و با رنگ کرم روشن و طرح اسپایدر کم نظیر خود مانند نگینی در بین سنگ های ساختمانی میدرخشد.
فرآوری :
سنگ لته با توجه به اینکه از خانواده مرمریت ها میباشد، رگه های خالی و سوراخهای متعددی دارد .
کاربرد ها  :
سنگ لته با توجه به زیبایی و جنس مرمریت اعلایی که دارد جهت کف واحدهای آپارتمانی، لابی و دیوارهای داخلی ساختمان مورد استفاده قرار میگیرد.

امپرادور :

سنگ امپرادور از سنگ های فوق العاده زیباست که مناسب کف و دیوار ورودی ساختمان ها و لابی های لوکس، کف آسانسور، روشویی و سرویس های لوکس، صفحه کابینت، پله و راه پله، نمای ساختمان، دیوار های پارکینگ، مشاعات، کانتر و … می باشد و به دو سورت اصلی امپرادور دارک و امپرادور لایت تقسیم می شوند :

– سنگ امپرادور تیره (دارک) :

سنگ امپرادور دارک رنگ تیره مایل به قهوه ای دارد و رگه های بسیار زیبایی در میان آن قرار گرفته است. این سنگ ساب پذیری بالایی دارد و جز دسته های مرمریت قرار می گیرد. سنگ امپرادور دارک برای فرش کردن واحد های تجاری، اداری، لابی ها و کار کردن در فضاهای داخلی هتل طرفداران بسیاری دارد.
این مدل، نوعی سنگ مرمریت با رنگ قهوه‌ای تیره عمیق به همراه رگه‌های روشن و سفید روی سطح می‌باشد. سنگ امپرادور تیره سنگی برشی‌ست، به این معنی که بسیار محکم است. این سنگ در حال حاضر از ترکیه وارد شده و به دلیل خصایص ظاهری و همچنین مشخصات فیزیکی رواج زیادی پیدا کرده است. بعضی از استفاده‌های امپرادور تیره عبارتند از کفپوش زمین‌ها، پوشش‌های داخل خانه همچون آشپزخانه، استفاده در دکوراسیون و …

– سنگ امپرادور روشن (لایت) :

سنگ مرمر قهوه‌ای روشن یا به رنگ عسل، که بواسطه‌ی رگه‌های محدود آن شناخته می‌شود. این سنگ در نقاط مختلفی از دنیا استخراج می‌شود، اما اصلی‌ترین محل استخراج و تولید سنگ امپرادور روشن ترکیه است. امپرادور ترکیه‌ای امروزه به یک مرجع تبدیل شده و علیرغم تفاوت‌های جزیی در رنگ سنگ با دیگر نقاط دنیا، تقاضای بسیار بالایی برای آن وجود دارد.
سنگ امپرادور لایت نیز از سنگ هایی است که زیبایی منحصر به فردی دارد. این سنگ به شفافیت سنگ امپرادور تیره می باشد و قدرت ساب پذیری آن را دارد. سنگ امپرادور روشن در کنار سنگ امپرادور تیره بسیار زیبا خواهد بود. این سنگ ساختمانی نیز قیمت نسبتا بالایی دارد و به طور محدود در فضاهای خاص به کار می رود.

سنگ های امپرادور در صنعت معرق ، بسیار پر کاربرد بوده و طرفداران بسیار زیادی نیز دارد . با تلفیق سنگ های دهبید با سنگ امپرادور دارک و لایت طرح های معرق بسیار زیبا و چشم نوازی ارائه می گردد .

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پروژه ها


پروژه اقدسیه
پروژه برند سنتر
سایر پروژه ها
پروژه پیروزی
پروژه جنت آباد
پروژه قزاستان

اطلاعات تماس


ساعات کاری


شنبه
8:00 تا 20:00
یک شنبه
8:00 تا 20:00
دو شنبه
8:00 تا 20:00
سه شنبه
8:00 تا 20:00
چهار شنبه
8:00 تا 20:00
پنج شنبه
8:00 تا 16:00
جمعه
تعطیل