سئو سایت

سئو سایت

سئو سایت

 • سئو سایت یک رشته بازاریابی که تمرکز آن بر روی ارتقا رتبه بندی وب سایت ها در نتایج جستجو موتورهای جستجو مانند گوگل بدون پرداخت هزینه است.
  سئو SEO ( Search Engine Optimization ) به فرآیند بهینه سازی وب سایت با توجه به استانداردهای گوگل گفته می شود.
  گوگل برای ارائه نتایج جستجو و رتبه بندی سایت ها بيش از 200 فاکتور مهم رتبه بندی را بررسی می کند ، الگوریتم های گوگل جنجالی ترین مواردی هستند که معمولا هر چند مدت یکبار بروز رسانی و تاثیر زیادی در نتایج جستجو و رتبه ها می گذارند.
  سئو سایت نیازمند به کارگیری عناصر فنی و خلاقیت در استفاده از موارد مورد نیاز رتبه بندی می باشد.
  موارد بسیاری در رتبه بندی مناسب سایت ها دخالت دارند ؛ از کلمات در صفحه تا بک لینک هایی که به سایت بخصوص اشاره می کنند همه می توانند در جایگاه کلمات تاثیر بگذارند.
  سئو چیست؟
  این سوال یک پاسخ ساده دارد : سئو یعنی بهینه سازی سایت برای موتورهای جستجو ؛ اما ما یک پاسخ دیگر نیز برای اینکه بدانید سئو چیست داریم!
  سئو از نظر ما یعنی بهینه سازی سایت برای کاربران و موتور های جستجو
  حتما می پرسید چرا کاربران ، خوب کاملا واضح می باشد که گوگل هدف نهایی خودش را رضایت کاربران از نتایج جستجو قرار داده ، به این صورت که در نتایج جستجوی خود وب سایت هایی را لیست می کند که از کیفیت محتوایی بالایی برخوردازند و به کاربران خود اهمیت می دهند.
  درست است که بهبود عملکرد سایت و رعایت استاندارد های موتورهای جستجو مخصوصا گوگل باعث بهبود رتبه سایت می شود اما همچنان نباید از مبحث مهم تجربه کاربری مناسب و رضایت کاربران غافل شد.
  سئو سایت چیست؟
  سئو سایت یعنی رعایت استاندارد های کیفی یک سایت جهت بهبود رتبه در موتورهای جستجو
  سئو همواره با فاکتورهای بسیاری که از آن معمولا با نام الگوریتم های گوگل یاد می شود پیروی می کند ، اما از آنجا که این الگوریتم ها جزئی از اطلاعات محرمانه گوگل هستند درک آنها برای همه مقدور نیست.
  همیشه کاربران میپرسند سئو چیست؟ به عبارتی سئو یعنی تلاش برای برتر شدن یک سایت از نظر محتوایی و ساختار سایت نسبت به سایر وب سایت ها که منجر به بالا رفتن رتبه خواهد شد.
  رضایت کاربران و تاثیر آن در سئو چیست؟
  آن طور که مشخص است در آپدیت های جدید گوگل و بروز رسانی الگورتم Rank Barin گوگل تلاش می کند رفتار کاربران را در جستجو تحلیل و مطابق با خواسته کاربران نتایج را تنظیم و لیست کند ، به طور مثال ممکن است یک سایت از رتبه پایین تری در جستجو برخوردار باشد اما در نتایج کاربران توجه بیشتری به آن می کنند ، خوب این اتفاق معمولا باعث می شود وب سایت مربوط رتبه بهتری را تجربه کند.
  خوب حالا که متوجه شدید رفتار کاربران چگونه توسط گوگل آنالیز می شود و چقدر تاثیر دارد پس اشتباه کردید چون این تنها پیگیری گوگل از رفتار کاربر نیست زیرا گوگل در بین جستجوی اول کاربر تا زمانی که کاربر پس از وارد شدن به یک سایت و بازگشت کاربر برای جستجوی مجدد همان عبارت قبلی به گوگل باز می گردد تصمیم بیرحمانه ای می گیرد به این پیگیری گوگل Dwell Time می گوند.
  خوب اگر متوجه شدید سئو چیست و چطور می تواند یک سایت را زیر و رو کند پس حتما با قدرت آن آشنا می شوید.
  سئو در مقایسه با تبلیغات اینترنتی
  وقتی صحبت از اعتبار می شود و وقتی پشتوانه اعتباری یک سایت ، یک موتور جستجوی قدرتمند و خوشنام به نام گوگل باشد پس می توان حدس زد چرا مردم از سایت هایی که بصورت طبیعی در نتایج جستجو ظاهر می شوند اعتماد بیشتری می کنند تا سایت هایی که با تبلیغات متفرقه یا حتی تبلیغات در گوگل نمایش داده می شوند اعتماد می کنند.
  کلمات کلیدی در سئو چیست؟
  در طول مدت وجود گوگل ، نحوه جستجو ، رفتار مردم و کلماتی که مردم جستجو می کنند تغییرات بسیاری رخ داده است ، جالب است بدانید در نهایت تعداد زیادی از مردم معمولا جستجویی مشابه با کلمات مشابه را انجام می دهند ، در این بین صاحبان وب سایت ها در هر نوع سایتی متوجه شدند برخی عبارات کلیدی جستجوی بیشتر و حتی بازده بیشتری را دارند ، پس به نتیجه می رسیم کار کردن بر روی عبارت مثلا سئو ترافیک بیشتری نسبت به بهینه سازی سایت در بر خواهد داشت.
  اهمیت سئو در موتورهای جستجو
  از آنجا که گوگل علاقه مند است نتایج با کیفیت و درست را به کاربران خود به نمایش بگذارد پس از سایت هایی که سعی می کنند ضمن بالا بردن کیفیت سایت ، طول مناسب محتوا را انجام می دهند استقبال می کند و قطعا به سایت هایی که سئو مناسبی دارند احترام قائل می شود ، و بلعکس سایت هایی که سئو مناسبی ندارند و در کل با جستجوی کاربران مطابقت کمی دارند دوری می کند.
  گوگل برای این که بداند کدام سایت بهتر ، بروز تر و تلاش بیشتری می کند از ربات های خود کمک می گیرد ، خزنده های گوگل روزانه میلیون ها بار به وب سایت ها سر می زنند و تغییرات جدید سایت ها را ثبت می کنند ، پس اگر تلاش روزانه در یک سایت داشته باشید و با اصول سئو یک سایت را پیش ببرید قطعا رتبه بهتری را به دست خواهید آورد.
  کلاه سفید در سئو چست؟
  اصطلاح کلاه سفید به مجموعه تکنیک های اصولی و استاندارد گفته می شود که هدف خود را رضایت کاربران قرار داده و از روش های به اصطلاح کلاه سیاه استفاده نمی کند.
  گوگل برای مبارزه با سایت هایی که از روش های فریبنده کلاه سیاه استفاده می کنند ، الگوریتم های ویژه ای دارد که به شدت بازدارنده هستند.
  مدت زمان انجام سئو
  سئو سایت فرایند ی زمان بر ، سخت و پیچیده است ، در صورتی که بخواهید به درستی و اصولی یک سایت را سئو کنید باید تسلط زیادی به مسائل روز سئو داشته باشید و از مباحث از دور خارج شده چشم پوشی کنید.
  روشهای سئو چیست؟
  در هر حال سئو 3 مولفه اصلی دارد که باید آن ها را رعایت کنید این عوامل کلی شامل :
  سئو تکنیکال
  ساختار سایت و در واقع کدنویسی استاندارد سایت ، طراحی سایت مناسب ، استفاده از علامت گذاری های اسکیما ، افزایش سرعت سایت ، طراحی نسخه مناسب تلفن های هوشمند ( ریسپانسیو ) برخی نکات مهم در سئو تکنیکال هستند که باید در جریان سئو سازی سایت رعایت شوند.
  تولید محتوا
  تولید محتوا در پروزه سئو سایت ارجعیت بالایی دارد ، در این مسیر شناسایی کلمات کلیدی مناسب ، شناخت رقبا ، نحوه نوشتن و رعایت کیفیت محتوا و همچنین لینک سازی داخلی از اصلی ترین موارد یک سئو خوب می باشد.
  بک لینک و لینک سازی
  اگر سئو تکنیکال و تولید محتوا را به درستی انجام داده باشید اما سایت فوق از بک لینک های با کیفیت و صحیح برخوردار نباشد ، کار شما سخت خواهد شد و امکان شکست شما بسیار بالا می رود ، اما برای رقابت و کسب لینک اول و صفحه اول گوگل نیازمند لینک سازی قوی می باشد ؛ برای لینک سازی و بک لینک گرفتن بهتر است از شبکه های اجتماعی ، فروم های تخصصی مرتبط و دیگر روش های اصولی دیگر استفاده کنید.
  ترافیک هدفمند سئو سایت
  همانطور که می دانید اکثر ترافیک سایت ها از طریق موتور های جستجو مثل گوگل ، بینگ و یاهو فراهم می شود ، اگر چه رسانه های اجتماعی و سایر انواع ترافیک می توانند ترافیک کاربران را به وب سایت ها بیاورند ، اما موتورهای جستجو روش اصلی برای هدایت اکثر کاربران اینترنت به وب سایت ها به شمار می روند.
  در هر حال ترافیک وارد شده از موتورهای جستجو هدفمند است و کاربران دقیقا همان چیزی را که سایت مورد نظر ارائه می دهد را دنبال می کنند ، پس موتورهای جستجو جاده هایی هستند که این اتفاق در آن ها می افتد ، حال اگر موتورهای جستجو سایت شما را پیدا نکنند یا محتوای شما را به پایگاه داده خود اضافه نکنند، شما فرصت های باور نکردنی برای هدایت ترافیک به سایت خود را از دست می دهید.

1 نظر

 • Nice post. I learn something totally new and challenging on websites I stumbleupon everyday. It will always be interesting to read through content from other writers and use something from other sites. Bessie Francisco Farika

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پروژه ها


پروژه اقدسیه
پروژه برند سنتر
سایر پروژه ها
پروژه پیروزی
پروژه جنت آباد
پروژه قزاستان

اطلاعات تماس


ساعات کاری


شنبه
8:00 تا 20:00
یک شنبه
8:00 تا 20:00
دو شنبه
8:00 تا 20:00
سه شنبه
8:00 تا 20:00
چهار شنبه
8:00 تا 20:00
پنج شنبه
8:00 تا 16:00
جمعه
تعطیل